Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
 
Od dzisiaj mamy wakacje, wreszcie jest „święty spokój” 😉. Zarówno szkołę jak i internat – kilas mandry (klasa do spania), „zabiliśmy gwoźdźmi” na niespełna dwa miesiące. Internat istnieje już od 4 lat. Od samego początku założyliśmy że ma on być placówką wychowawczo-edukacyjną w duchu chrześcijańskim, co jest bardzo ważne w środowisku pogańskim. Staramy się wychowywać w ten sam sposób co Założyciel Misjonarzy Świętej Rodziny, ks. Jan Berthier, który dbał o kształtowanie całościowe młodego człowieka.

Czytaj dalej

Do św. Mikołaja

W upalny dzień – ponad 30 st. C – grupa pielgrzymów ruszyła z pod kościoła w Rudzicy przez Sadzonkę aż do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu.

Dziękowaliśmy Bogu za nieustanną opiekę nad nami. 

Czytaj dalej

Pentecote – Zesłanie Ducha Świętego

Wieści z Madagaskaru

Mijają kolejne miesiące, każdego dnia przynosząc coś nowego, zbliżając nas do Królestwa Bożego. W zabieganiu dnia codziennego umyka nam ta myśl, więc dobrze ją sobie czasem przypomnieć, aby nie pozwolić się zawirusować jakimś kolejnym szczepem duchowego korona wirusa – pisze ks. Ludwik w najnowszym liście.

Czytaj dalej

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. organizowana jest Piesza Pielgrzymka
z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę.

Zapisy uczestników odbędą się w salkach Parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach w następujących dniach: piątek (18 czerwca 2021), sobotę (19 czerwca 2021) oraz w poniedziałek (21 czerwca 2021) w godzinach od 17.00 do 19.00. Pielgrzymi niepełnoletni zapisują się w obecności rodzica, który pisemnie poświadcza zgodę i wskazuje pełnoletniego opiekuna. Więcej informacji na plakatach i w punkcie zapisu.

Boże Ciało – Najcenniejszy Skarb

Pierwszy czwartek miesiąca, dzień w którym wspominamy wydarzenia z Wieczernika. Moment ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W I czwartek miesiąca czerwca wypadło Boże Ciało, czyli Uroczystość Najdroższego Ciała i Krwi Chrystusa, a jak podkreślił ks. Mateusz, że jest to najcenniejszy skarb dany nam przez samego Boga.  Czytaj dalej

Dróżki Matki Bożej – Maj 2021

W ostatnią sobotę maja ksiądz Mateusz wraz z ok. 40 osobową grupą udał się na dróżki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Grupa Pielgrzymów wędrowała po dróżkach Matki Bożej. Poniżej relacja zdjęciowa z tegoż wydarzenia.

 

Zapisy na Dróżki Pana Jezusa w Zakrystii. Wyjazd w sobotę 3.07.
o 6 z parkingu przy kościele.
Czytaj dalej