Do św. Mikołaja

W upalny dzień – ponad 30 st. C – grupa pielgrzymów ruszyła z pod kościoła w Rudzicy przez Sadzonkę aż do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu.

Dziękowaliśmy Bogu za nieustanną opiekę nad nami. 

Tradycyjna coroczna pielgrzymka rudzickich parafian do Pierśćca – do św. Mikołaja. Większość wybrała transport zmotoryzowany.

Natomiast znalazła się grupa odważnych pielgrzymów na czele z ks. Mateuszem i ks. Wojciechem, aby podtrzymać tradycję i przejść pieszo ten odcinek ze śpiewem i modlitwą na ustach. Kilkudziesięciu osobowa grupa wyruszyła o 8.15 z pod Kościoła w Rudzicy w kierunku Roztropic przez Sadzonkę. Druga część dołączyła przy kapliczce w Iłownicy.

Mimo skwaru dotarliśmy do Pierśćca, gdzie czekali pozostali „wygodni” pielgrzymi rudziccy. Ksiądz Proboszcz z Sanktuarium podkreślił, że jesteśmy ludźmi silnej wiary, gdyż nie ugięliśmy się mimo pandemii i jeśli chodzi o grupę pieszą nie ugięliśmy się mimo skwaru, który lał się z nieba.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym roku i zapraszamy za rok.

Poniżej krótka fotorelacja z tegoż wydarzenia:

ks. Wojciech Grzegorzek