Inauguracja Roku Formacyjnego

w żywieckim amfiteatrze

Trzydziestu czterech młodych parafian wzięło udział w Uroczystym rozpoczęciu Roku Formacyjnego naszej diecezji. Młody Kościół bielsko-żywiecki zgromadził się u podnóża góry Grojec w amfiteatrze. 

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. bp Roman Pindel nasze diecezjalny Ordynariusz. A zakończyło się koncertem zespołu Mateo/TU.
W homilii ks. Biskup nawiązał do roku duszpasterskiego, który rozpocznie się końcem listopada br. Mamy być napełnieni Duchem Świętym.

Kaznodzieja przywołał sytuacje, w której młody chłopak prowadzi samochód swojego ojca. Nie ukrywa u siebie, że dla niego jest to stary grat. Gdyż nie mógł wyprzedzić samochodu, który natarczywie jeździł przed nimi. Aż w pewnym momencie dał mu wskazówkę, aby w odpowiednim momencie nacisnął czerwony przycisk przyśpieszenia. Tak oto Biskup Roman wprowadził w nowy rok formacyjny 2017/2018, który będzie przebiegał pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.
Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że jesteśmy napełnieni jednym i tym samym Duchem, który napełnia całą wspólnotę Kościoła.

„Chrześcijanin, który raz został napełniony Duchem Świętym, przez całe życie będzie przemieniany, dzień po dniu, chwila po chwili, w różnym stopniu, przez tego samego Ducha Świętego” (bp. R. Pindel)

Po Eucharystii i krótkiej przerwie zgromadziliśmy się z powrotem na hali Amfiteatru. Uczestnicząc w koncercie grupy Mateo/TU śpiewaliśmy i tańczyliśmy tworząc różnorakie układy choreograficzne. A wszytko przede wszystkim na chwałę Bożą.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z dzisiejszego wyjazdu:

 

ks. Wojciech Grzegorzek

Dodaj komentarz