Maj – miesiąc uroczystości

Maryjny miesiąc Maj w naszej parafii przebiegał po kątem uroczystości. Najpierw dzieci w I i II Niedzielę maja przeżywali swoją uroczystość I Komunii Świętej. 19.05. ksiądz Proboszcz dziękował Bogu za łaskę powołania kapłańskiego w XXX rocznicę swoich święceń, które przyjął 13 maja 1989 roku.

Pierwsza Niedziela maja choć zewnętrznie chłodna i deszczowa, to w sercu 14 uczniów klasy III było niezwykłe uczucie ciepła, bo to właśnie w tym dniu 5.05.br. przyjęli poraz pierwszy do swojego serca Jezusa Chrystusa podczas Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Rudzicy i ZSP w Iłownicy:

 1. Klaudia Manowska
 2. Iga Pałka
 3. Mateusz Pilorz
 4. Mikołaj Sodzawiczny
 5. Karol Stusek
 6. Michał Świńczyk
 7. Karol Przeliorz
 8. Julia Zajda
 9. Oliwier Nowok
 10. Remigiusz Sojka
 11. Adrian Szkorupa
 12. Natalia Tomaszczyk
 13. Kacper Wieczorek
 14. Samuel Lorańczyk

Podobna aura pogodowa, choć cieplej było tydzień później, kiedy w naszej parafii odbyła się Uroczystość Wczesnej Komunii Świętej. Ósemka dzieci z klasy I i „0” poraz pierwszy w pełni zjednoczyła się z Chrystusem w Eucharystii. Poniżej lista dzieci wraz ze zdjęciem grupowym z tego Wielkiego dla nich wydarzenia:

 1. Michał Badura
 2. Jan Tomalik
 3. Szymon Kropka
 4. Tomasz Staszko
 5. Konrad Leśniewicz
 6. Anna Borowska
 7. Mikołaj Wawrzeczko
 8. Marta Wawrzeczko

 

 

Sanktuarium Królowej Rodzin w Leśniowie fot. ks. Wojciech Grzegorzek

W środę (15.05.) udaliśmy się na pielgrzymkę pokomunijną. W drodze na Jasną Górę nawiedziliśmy sanktuarium w Leśniowie Matki Bożej Królowej Rodzin, gdzie sprawowaliśmy Msze Świętą z zawierzeniem się Matce Bożej rodzin dzieci pielgrzymujących. Następnie przemieściliśmy się do Olsztyna, gdzie zjedliśmy obiad i kto chciał zdobywał ruiny zamku w Olsztynie. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od nabożeństwa majowego w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, po którym nastąpił czas wolny, w którym każdy indywidualnie nawiedził Kaplicę Cudownego Obrazu.

W III Niedzielę maja za swoją Komunię wraz z odnowieniem przyrzeczeń dziękowało 66 dzieci, którzy w minionym roku przyjęły Sakrament Eucharystii. Również na tej Mszy Świętej za dar sakramentu Święceń Kapłańskich dziękował proboszcz naszej parafii ks. Jacek Wójcik, który 13.05.1989 roku w katedrze w Katowicach przyjął Święcenia Kapłańskie. Tę uroczystą Mszę uświetnił chór Akademi Techniczno – Humanistycznej pod dyrygenturą p. Jana Borowskiego.

Poniżej mała galeria z tych wydarzeń:

Foto: Foto-Flesz

 

 

 

 

 

 

red.

Dodaj komentarz