Msza Dziękczynna za 20 lat posługi duszpasterskiej ks. Jana Gustyna

02.09.2017 dla wielu parafian zostanie zapamiętany na długie lata. W dniu dzisiejszym dziękowaliśmy za 20 lat posługiwania ks. Jana w naszej wspólnocie parafialnej. 
Jak wybrzmiało w trakcie ceremonii, że był On zarówno proboszczem, budowniczym, duszpasterzem, a co najważniejsze człowiekiem modlitwy. 

W dniu dzisiejszym o godzinie 16 odbyła się specjalna Msza Święta Dziękczynna, której przewodniczył ks. Jan Gustyn.
W trakcie Eucharystii homilie wygłosił ks. Robert Szymocha, obecny wikary rudzickiej parafii. Zaznaczył on wartość duszpasterskiej posługi ks. Jana oraz wielokrotnie zaznaczył, że jest człowiekiem modlitwy. Wyznał, że sam jako kapłan pragnie wiary takiej jak On ma i zazdrości mu Odwagi i Męstwa, którą posiada ks. Jan.
W Eucharystii wzięło udział 12 kapłanów: księża z dekanatu jasienickiego, byli wikarzy księdza proboszcza Jana. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych z parafialnych miejscowości.
Na zakończenie wiele grup pragnęło podziękować ks. emerytowi Janowi za Jego posługę. Grupy parafialne: począwszy od Służby liturgicznej i Dzieci Maryi, przez Koło Misyjne i Akcje Katolicką. Przedstawiciel Rady Parafialnej streścił krótko działalność księdza Jana: wymieniając całkowity, remont rudzickiej świątyni, której stan techniczny groził zawaleniem, czy wspominając zaangażowanie w budowę kościoła w Iłownicy.
Słowo podziękowania, miejscami bardzo osobistego skierował także Wójt Gminy Jasienica p. Janusz Pierzyna wraz z sołtysem Rudzicy.

Dodaj komentarz