Odpust ku czci św. Wendelina

Jak co roku zgromadziliśmy się w lesie farskim w kaplicy św. Wendelina. We wspomnienie św. Marka modląc się o urodzaje. Lokalne uroczystości ku czci św. Wendelina odbyły się 25.04. br. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ok. 1000 pielgrzymów. Kazanie wygłosił ks. Paweł Wawak, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach. Kaznodzieja zaprosił nas na drogę do świętości. 

Procesja z Kościoła Parafialnego pw. Narodzenia św. Jana Chrziciela w Rudzicy

Wyruszyliśmy z Kościoła parafialnego z litanią do Wszystkich Świętych, a następnie śpiewem pieśni o Zmartwychwstaniu Chrystusa i pieśni Maryjnych. Równocześnie wyruszyła pielgrzymka piesza z Bronowa z Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas procesji towarzyszyła nam Orkiestra Dęta, w której składzie są nasi parafianie. Również podczas przejścia widać było Liturgiczną Służbę Ołtarza z Rudzicy, która zadbała o oprawę liturgiczną uroczystości. Tuż za Ministrantami podążali Dzieci Maryi, a za nimi poczty sztandarowe, które nieśli strażacy z Rudzicy, Iłownicy i Landeku.

Msza Święta w Dolinie św. Wendelina – 25.04.2019

Po dotarciu do Doliny św. Wendelina o godzinie 17:00 rozpoczęliśmy Mszę Świętą, którą celebrował proboszcz parafii: ks. Jacek Wójcik wraz z siedmioma kapłanami współ koncelebrującymi m. in. ks. Henryk Gruszka proboszcz z Bronowa, ksiądz wikariusz z Bukowna, który przyjechał ze swoją grupą, księża wikarzy i księża emeryci.

Kazanie wygłosił ks. Paweł Wawak, który rozpoczął Słowo od zadania pytania: Kto to jest Wendelin? Podkreślił w swoim słowie, że jest to wędrowiec. Nasze życie jest pielgrzymką wołał do ludzi zgromadzonych w lesie farskim. My zdążamy do Królestwa. Zadał pytanie: Czy chcesz być świętym? Na koniec swojego Słowa kaznodzieja przedstawił 4 pokusy na drodze kroczenia do świętości: zmysłowość, samotność, antyświadkowie i rozpacz z brakiem wiary.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, który uczcili św. Wendelina, już teraz zapraszamy w przyszłym roku do Doliny św. Wendelina, jak i w ciągu roku, aby poznać niezwykłe miejsce na rudzickiej ziemi.

red.

Dodaj komentarz