IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św.

2. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcam do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św., które będą w Rudzicy o godz. 7.00 i 17.00, a w Iłownicy o godz. 18.00. W czasie tych Mszy św. zostaną poświęcone świece – gromnice, które przechowujemy w naszych domach, by zapalać je w czasie burz, trudności życiowych, godzinie śmierci czy w czasie wspólnej modlitwy. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone świece i modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I i Wczesnej Komunii św..

Dzień 2 lutego obchodzony jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na pomoc siostrom z zakonów klauzurowych.

3. W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie udzielane w piątek po Mszach św., a dla tych, którzy w piątek nie mogą go przyjąć – w czwartek po wieczornych Mszach św.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 16.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek od 16.15.

5. Odwiedziny chorych i starszych parafian w czwartek od 8.00 w Rudzicy, a w piątek od 8.00 w Iłownicy i Landeku. Zgłoszenia w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Agatę. W tym dniu tradycyjnie poświęcimy chleb i wodę św. Agaty.

7. W przyszłą niedzielę Różaniec poprowadzi 22. Róża św. Bernadetty p. Anny Feruga.

8. W piątek o sprzątanie kościoła w Iłownicy proszę mieszkańców Landeka od p. Szpernol do p. Kopeć.

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do demontażu dekoracji świątecznych w kościele w Rudzicy.

10. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary, za sprzątanie kościoła w Iłownicy i za wszelką pomoc. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.