II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021

1. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na jej terenie.

Przypominamy, iż w naszych kościołach we Mszy św. może uczestniczyć w Rudzicy 17 osób, a w Iłownicy 25 osób. Prosimy o przestrzeganie tego limitu. Osoby, które zamówiły daną Mszę św. prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła.

2. W dniach 18-25 stycznia 2021 roku, obchodzony będzie w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

– we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

w środę wspomnienie św. Sebastiana, męczennika

– w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– w piątek wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

oraz wspomnienie św. Wincentego Palottiego, prezbitera

4. W tym tygodniu będziemy zapisywać intencje Mszy św. na luty – we wtorek od 16.00 na Msze jubileuszowe, a w środę od 16.30 za zmarłych. Zapisy tylko telefonicznepod numerem telefonu 33 815 27 28.

5. W przyszłą niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego, a także dodatkowe Msze św. – w Rudzicy 8.00, w kaplicy św. Wendelina o 10.00 a w Iłownicy o 11.30. Taki porządek Mszy św. niedzielnych będzie do czasu ustania obowiązujących obecnie ograniczeń.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Koła Misyjnego będą zbierać ofiarę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, a także za wpłaty na konto parafialne. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.