DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11.04.2021

Dziś II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Za przykładem Apostołów i pierwszych chrześcijan gromadzimy się w świątyni, aby słuchać Słowa Bożego i łamać chleb, czyli sprawować pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech wspólne uczestnictwo w tym Sakramencie pogłębi naszą wiarę i wzajemną miłość, niech nas oczyści z grzechów i zjednoczy z Bogiem, Ojcem Miłosierdzia.

1. W piątek, III miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszach św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna.

3. W przyszłą niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego, a także dodatkowe Msze św. – w Rudzicy o 8.00, w kaplicy św. Wendelina o 10.00 a w Iłownicy o 11.30.

4. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych podczas liturgii w kościołach może przebywać 1 osoba na 20 m2 z zachowaniem 1,5 m odległości oraz zasłaniając usta i nos maseczką. W naszych kościołach we Mszy św. może uczestniczyć w Rudzicy 14 osób,w Iłownicy 20 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w obrzędach i Mszach św. pozostając na zewnątrz kościoła, z zachowaniem dystansu 1,5 m oraz zasłaniając usta i nos maseczką. Prosimy o przestrzeganie tego limitu. Osoby, które zamówiły daną Mszę św. prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę 6.30, 17.00, 18.00, w środę o 6.30, w piątek o 6.30 i 18.00 w Rudzicy, a o 17.00 w Iłownicy.

Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.

5 Zachęcamy do udziału we Mszach św. poprzez telewizję, a także na naszej stronie internetowej – www.parafiarudzica.org.pl. Zapraszamy na Różaniec o 20.30 w intencji ustania epidemii. Transmisja w internecie.

6. W przyszłą niedziele po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można ofiarą do puszek wesprzeć nasze radio diecezjalne „Anioł Beskidów”.

7. Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 12 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Z tej okazji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi, aby pamięć o tak ważnym wydarzeniu dla naszego narodu i Kościoła w Polsce była kultywowana rokrocznie. Prosimy o wywieszenie dnia 14 kwietnia na naszych domach flagi państwowej.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, a także za wpłaty na konto parafialne. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.

Numer konta parafialnego 89 1050 1083 1000 0022 1237 7390