Śladami misjonarzy Ameryki Południowej

Pielgrzymka do Rychwałdu, Łękawicy i Libiąża

       W piękny słoneczny sobotni poranek, 26 Października Koło Misyjne wraz z opiekunem ks. Wojciechem czterdziestoosobowa grupa wyjechała na pielgrzymkę.

Celem wyjazdu był „szlak polskich męczenników”, którzy zginęli z rąk terrorystów w Peru i Boliwii Bł. Ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego  oraz grób śp. Heleny Kmieć w Libiążu. Najpierw odwiedziliśmy dom bł. Ojca Michała w Łękawicy, zobaczyliśmy filmy z Jego życia, pamiątki, ubrania oraz relikwie. Podczas wizyty siostrzenica ojca Michała opowiadała o życiu i pracy w domu i na misji. Wszyscy byli pełni podziwu i uznania. Otrzymaliśmy litanię do Błogosławionego Michała Tomaszka dzięki której wielu wyprasza sobie potrzebne łaski za Jego pośrednictwem. 

   Po dwugodzinnym pobycie w Łękawicy wyruszyliśmy autokarem do Rychwałdu, gdzie całe młode życie spędzał Michał przed obliczem Matki Bożej. Z wielką radością wzięliśmy udział we mszy św. Po której zostaliśmy namaszczeni „Olejkiem Radości”. Następnie udaliśmy się do domu rekolekcyjnego na posiłek. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy w dalszą podróż do Libiąża na grób śp. Helenki, która zginęła w Boliwii pełniąc posługę wolontariuszki. Tam przy Jej grobie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia i zapaliliśmy znicz. Na zakończenie naszego pielgrzymowania ks. Wojciech udzielił Nam błogosławieństwa, oddając koło misyjne i wszystkich pielgrzymów Jej wstawiennictwu.   Pielgrzymka ta pokazała i uświadomiła nam, że również w dzisiejszych czasach są młodzi ludzie którzy stają w obronie wiary i poświęcają swoje życie dla Jezusa.Dziękujemy ks. Wojciechowi za zorganizowanie wyjazdu szlakiem naszych męczenników.

Koło Misyjne

Dodaj komentarz