Nowi kandydaci przy Ołtarzu

W przededniu święta św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży –  sześciu młodych chłopaków złożyło w trakcie Mszy szkolnej prośbę o włączenie w grono kandydatów na ministrantów. Kandydatura jest czasem próby i przygotowania się do pełnienia funkcji ministranta. Ministrant to ten, który służy Bogu i drugiemu człowiekowi. Nade wszystko całej naszej wspólnocie parafialnej, która co niedziele przychodzi na Msze Świętą i pragnie, aby ona była przez nas jak najlepiej przeżyta. Bez wątpienia taką funkcję spełnia kandydat, a potem ministrant, aby Msza Święta w naszej parafii była momentem zbliżania się Boga do nas.

Ta szóstka chłopaków odpowiedziała na zaproszenie starszych ministrantów, którzy poprzez hasło Dołącz i TY!Zachęcili swoich rówieśników do wstąpienia w ich szeregi. 

Teraz przed kandydatami czas wspólnych spotkań z animatorem i księdzem, aby jak najlepiej przygotować się do tej zaszczytnej funkcji w naszej parafii. Jeśli ktoś jeszcze poczuwa się do zrealizowania tego powyższego hasła. Niech dołącza. Kandydaci czekają w każdy czwartek po Mszy Szkolnej w salce parafialnej.

Nowym kandydatom życzymy wytrwałości i radości ze służby przy Ołtarzu.

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej uroczystości:

red.