Rudzicka EDK

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Szczegóły!!!

Szczęść Boże! Ta szczególna noc już coraz bliżej. Poniżej przedstawiamy Trasę rudzickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Stacje EDK – św. Jana Chrzciciela i św. Wendelina:
1) Kościół w Rudzicy
2) Krzyż przy Sadzonce
3) Krzyż za Stawami w Roztropicach
4) Sanktuarium Mikołaja
5) W lesie iłownickim
6) Kościół w Iłownicy
7) Landek Borek
8) Czarnolesie – przed przejściem kolejowym
9) Korona goczałkowicka
10) Kościół św. Józefa w Zabrzegu
11) Kościół w Miliardowicach
12) Kościół w Bronowie
13) Początek Zalesia
14) Kaplica św. Wendelina.
Całość trasy wg założenia EDK 40km – nocą, w samotności. Grupa, która się uzbiera w Wendelinie nie jest grupą zorganizowaną. Idziemy sami, aby spotkać się z Mistrzem Jezusem.
Jak widać nasza trasa przechodzi obok wielu kościołów. Zaczynając od kościoła parafialnego, a wcześniej Msza Święta o 19:00 przy kaplicy św. Wendelina.
Rewolucja pięknych ludzi! – to hasło tegorocznej EDK.
Minęło 2000 lat, a my wciąż możemy się zastanawiać, jak mógł się wydarzyć ten cud. Mistrz Jezus Chrystus został zabity. Przegrał, a niedługo potem Jego uczniowie wywołali niemałą rewolucję.
Głosili Ewangelię, gromadzili ludzi, stworzyli Kościół. Nowa religia podbiła starożytny świat, zmieniając go już na zawsze. Co takiego mieli w sobie pierwsi chrześcijanie, że ludzie za nimi podążali, pragnąc stać się częścią ich wspólnoty? Co takiego mieli w sobie, że ich Kościół się rozwijał, a nasz doświadcza kryzysu? My mamy kościoły, uczelnie, media, wykształconych księży, pieniądze. Jesteśmy potężną organizacją. Mamy bardzo, bardzo dużo, a oni nic z tego nie mieli. Co sprawiło, że osiągnęli sukces?
Kilka ważnych informacji odnośnie naszej parafialnej trasy:
  1. Pobieramy na nasze telefony dwie aplikacje (dotyczy telefonów z androidem): https://play.google.com/store/apps/details… (aplikacja maps.me) oraz https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.org.edk (aplikacja EDK).
  2. W aplikacji MAPS.ME po uruchomieniu pobieramy mapę województwa śląskiego. Podczas trasy nie będzie potrzebne korzystanie z danych pakietowych, tylko wystarczy włączona lokalizacja GPS.
  3. Ślad GPS, który włączamy aplikacją maps.me, jest to mapa, w której zaznaczone są stacje drogi Krzyżowej – dostępne do pobrania: Kliknij, aby pobrać .
  4. W aplikacji EDK dostępne są rozważania tegorocznej drogi Krzyżowej: Rewolucja pięknych ludzi.
  5. Kto nie chce rozważać z telefonu, to może sobie wydrukować rozważania: http://parafiarudzica.org.pl/…/2021/03/EDK-2021-pl-a4.pdf
Dozobaczenia w Wendelinie o 19:00 na Mszy!