Witamy nowego Księdza Wikariusza

Dzisiaj w naszej parafii witaliśmy księdza Mateusza Steczka, kapłan pochodzący z Buczkowic. Święcenia kapłańskie przyjął w maju br.
Ksiądz Mateusz został powitany przez przewodniczącego Rady Parafialnej pana Marka Szimke, których przywołał zawołanie kapłańskie ks. Mateusza: „Zaufaj Panu! On sam będzie działał.”, aby pamiętał o Chrystusie we wszelkich trudnościach i wątpliwościach.
Mam wielki zaszczyt i jest mi bardzo miło stanąć przed Tobą i przywitać Cię w naszej parafii w imieniu wszystkich parafian: dorosłych, młodzieży i dzieci, w imieniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Koła Misyjnego, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Służby Liturgicznej, Dzieci Maryi i Młodzieżowej Grupy Oazowej.

Życzę Ci, byś czuł się wśród nas dobrze. Niech ten nasz rudzicki dom, stanie się również Twoim domem, który pokochasz. Niech nie zabraknie Ci tutaj ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia, zarówno od nas parafian, jak i ze strony naszych księży tworzących tu trzypokoleniową wspólnotę kapłańską.

Życzę Ci księże Mateuszu, by czas kapłańskiej posługi wśród nas był wypełniony łaską Bożą, sukcesami i umocnieniem w powołaniu. A gdyby czasem pojawiły się trudności i zwątpienie przypomnij sobie słowa, które wybrałeś na swoje kapłańskie zawołanie: „Zaufaj Panu! On sam będzie działał.” Wiedz również, że tutaj w Rudzicy nie zostawiamy naszych księży samych ale pamiętamy o nich w modlitwie.

Życzę Ci również, byś nieustannie czuł opiekę naszych parafialnych świętych patronów: św. Jana Chrzciciela, św. Jana Pawła II, św. Wendelina, a nade wszystko Maryi Wniebowziętej, Matki kapłanów, którą niedawno czciliśmy przy okazji odpustu parafialnego.

Księże Mateuszu, na dobry początek naszego wspólnego pielgrzymowania do Boga, w celu lepszego poznania się, chcemy podarować Ci książkę opisującą ponad 700-letnią historię naszej parafii, a dla uprzyjemnienia tej lektury dołączamy mały, słodki dodatek. I na koniec, księże Mateuszu- kontynuuj dzieło duszpasterskie swoich poprzedników.

Szczęść Boże, niech Pan Bóg błogosławi!

p. Marek Szimke,
Przewodniczący Rady Parafialnej.