Wizyta Duszpasterska 2018/2019

W czwartek, 27 grudnia, rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii.

Wizyta duszpasterska popularnie zwana kolędą to stary zwyczaj związany z odwiedzaniem parafian w domach przez duszpasterzy posługujących w danej parafii. Dla wielu z nas jest to jedyna w roku możliwość przyjęcia i ugoszczenia w domu księdza. Dlatego też przygotowujemy się do kolędy i wyczekujemy na nią. Jak się do niej przygotować?

Zasad jest kilka, ale na pewno:
1) Wszyscy domownicy powinni być w domu – w końcu jest to jedyna wizyta w roku kapłana w naszym domu
2) Na stole powinno się znaleźć Pismo Święte, Krzyż, świece oraz woda święcona
3) Ważne – gdy w domu są dzieci – na stole powinny czekać na Księdza zeszyty do religii oraz książeczki obecności
Czego nie należy robić podczas wizyty duszpasterskiej?
Wizyta duszpasterska zaczyna się od wspólnej modlitwy inicjowanej przez Kapłana wraz z błogosławieństwem dla wszystkich domowników. Ze swojej natury i charakteru to krótka wizyta w domu kapłana, dlatego też dobrze jest o tym pamiętać i nie rozpoczynać poważnej rozmowy, która wymaga czasu. Jeśli jest taka sprawa, którą chcielibyśmy z kapłanem przedyskutować. Lepiej jest przyjść do Kancelarii parafialnej lub zwyczajnie zaprosić księdza na inne spotkanie do domu.

Dodaj komentarz