Wtorek – ze św. Janem Pawłem II


We wspomnienie św. Jana Pawła II w Iłownicy odbył się Odpust ku czci patrona tej Świątyni. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 8, a następnie poprzez całodzienną adorację zakończoną Sumą Odpustową odprawioną o godzinie 18:00.

W piękne słoneczne popołudnie rozpoczęliśmy sprawowanie Sumy Odpustowej, którą sprawował i Słowo Boże wygłosił franciszkanin o. Rafał. W koncelebrze byli: ks. Proboszcz Jacek Wójcik wraz z Księżmi wikariuszami, ks. kan. Jan Gustyn oraz ks. Ludwik Wawrzeczko, rodak na co dzień pracujący na Madagaskarze.

Sumista odpustowy zachęcał, aby zwrócić uwagę na życie modlitewne patrona naszego Kościoła. Podkreślał, aby Go w tym starać się naśladować w naszej codzienności. Jan Paweł II miał czas dla Boga i dla drugiego człowieka.

W uroczystościach odpustowych wzięli udział przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych naszych parafii, górnicy i Róże Różańcowe wraz ze swoimi sztandarami. Naszą celebracje uświetniła orkiestra, która muzyką towarzyszyła nam od początku do końca.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy poprzez swoją modlitwą uczcili wielkiego rodaka papieża św. Jana Pawła II. Tę modlitwę wciągu dnia, jak i już podczas samej sumy odpustowej.

Tekst: ks. Wojciech Grzegorzek
fot.: Anna Feruga

Dodaj komentarz