Błogosławieństwo nowych Członków LSO

We czwartek na Mszy Świętej szkolnej (tj. 15.03.) odbyło się uroczyste błogosławieństwo 9 młodych chłopaków, którzy przez okres przygotowania do Służby Liturgicznej prawie rocznym byciu kandydatem. 

Dziewięciu chłopaków z klas IV i V. Poniżej prezentujemy listę nowych ministrantów parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy, którzy będą pełnić posługę przy ołtarzu w dwóch kościołach naszej parafii.

Lista nowych ministrantów:

  1. Kamil Danel, kl. V
  2. Tymoteusz Leihrich, kl. IV
  3. Konrad Stusek, kl. IV
  4. Kamil Tomalik, kl. IV
  5. Dawid Niewdana, kl. IV
  6. Mateusz Mencnarowski, kl. V
  7. Jan Męcnarowski, kl. IV
  8. Kacper Czylok, kl. IV
  9. Nikodem Sadlik, kl. IV

Kandydaci tuż po założeniu przez księdza Proboszcza Ministrackiego Kołnierza na znak nałożenia na siebie obowiązków, którym ma żyć każdy ministrant. Złożyli uroczyste przyrzeczenie przed wspólnotą zgromadzoną na Mszy Świętej:

Ja * dziękując Chrystusowi Panu * za łaskę powołania ministranckiego, * przyrzekam święte czynności ministranta * wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie * na chwałę Bożą * i dla dobra wspólnoty parafialnej. * święty Dominiku Savio, módl się za nami. * Amen.

Już teraz życzymy nowym ministrantom służby przy Ołtarzu Pana z wytrwałością i sumiennością.

red.

Dodaj komentarz