Dożynki Parafialne 2019

W dniu dzisiejszym odbyły się dożynki parafialne trzech sołectw Rudzicy, Iłownicy i Landeka. Tradycyjnie uroczyste obchody rozpoczęliśmy od Eucharystii Dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godzinie 15:00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.

Msze Świętą dożynkową celebrował Proboszcz ks. Jacek Wójcik. Przy ołtarzu stanęło trzech kapłanów koncelebrujących: ks. Jan Gustyn – emerytowany proboszcz i księża misjonarze pochodzący z naszej parafii, a aktualnie przebywający na urlopie księża Antoni i Ludwik Wawrzeczko.

W wygłoszonym Słowie Boże ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na dziękczynny charakter każdej Mszy Świętej, kiedy to kapłan dziękuje za dary ofiarne Wszechmogącemu Bogu słowami: Błogosławiony jesteś, Panie Boże wszechświata, bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy chleb, który jest owocem ziemi i pracy rąk ludzkich; Tobie go przynosimy, aby stał się dla nas chlebem życia. Na co my odpowiadamy: Błogosławiony jesteś, Boże, teraz i na wieki.

Przedstawicielki KGW Rudzicy, Iłownicy i Landeku złożyły w procesji z darami dary tegorocznych plonów. Najmłodsi przedstawiciele złożyły na ręce księdza proboszcza przybory szkolne na rozpoczęcie roku szkolnego.  

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Ochotniczych Straż Pożarnych, Górników, Kolejarzy i Róż Różańcowych. Nie zabrakło władz lokalnych na czele z głównym gospodarzem dożynek Sołtysem Rudzicy p. Czesławem Machalicą.

Na zakończenie tegorocznej Mszy Dziękczynnej odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum Laudamus, dziękując Bogu za tegoroczne plony. Dziękujemy wszystkim parafianom za obecność i danie świadectwa, że Panu Bogu należy dziękować za każdy plon, którym nas obdarza. 

Po Mszy Świętej nastąpiło przejście do rudzickiego amfiteatru, gdzie nastąpiła druga część obchodów wraz z przywitaniem sołtysa p. Czesława Machalicy i przemówienie wójta gminy Jasienica p. Janusza Pierzyny.

Poniżej galeria z uroczystości dożynkowych w naszej parafii:

red.

Dodaj komentarz