II rudzicka EDK

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Szczegóły!!!

Szczęść Boże! Ta szczególna noc już coraz bliżej. Poniżej przedstawiamy Trasę rudzickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Stacje EDK 20km – św. Jana Chrzciciela i św. Wendelina:
1) Kościół w Rudzicy
2) Krzyż pogranicze Rudzica-Iłownica
3) Krzyż za Stawami w Roztropicach
4) Sanktuarium Mikołaja
5) Kapliczka Dziękczynna
6) W lesie iłownickim
7) Kościół w Iłownicy
8) Landek Borek
9) Krzyż w Landeku
10) Wał rzeki Iłownica (obok mostu)
11) Staw Zabrzeski
12) Zatoczka na ul. Zdrojowej
13) Rozdroże na ul. Zdrojowej
14) Kaplica św. Wendelina.
Stacje EDK 40km – św. Jana Chrzciciela i św. Wendelina:
1) Kościół w Rudzicy
2) Krzyż pogranicze Rudzica-Iłownica
3) Krzyż za Stawami w Roztropicach
4) Sanktuarium Mikołaja
5) Kapliczka Dziękczynna
6) W lesie iłownickim
7) Kościół w Iłownicy
8) Landek Borek
9) Korona goczałkowicka
10) Kościół św. Józefa w Zabrzegu
11) Kościół w Miliardowicach
12) Kościół w Bronowie
13) Początek Zalesia
14) Kaplica św. Wendelina.
Całość trasy wg założenia EDK 40km lub krótsza 20km – nocą, w samotności. Grupa, która się uzbiera w Wendelinie nie jest grupą zorganizowaną. Idziemy sami, aby spotkać się z Mistrzem Jezusem.
Jak widać nasza trasa przechodzi obok wielu kościołów. Zaczynając od kościoła parafialnego, a wcześniej Msza Święta o 19:30 przy kaplicy św. Wendelina.
Sztuka budowania relacji! – to hasło tegorocznej EDK.
Minęło 2000 lat, a my wciąż możemy się zastanawiać, jak mógł się wydarzyć ten cud. Mistrz Jezus Chrystus został zabity. Przegrał, a niedługo potem Jego uczniowie wywołali niemałą rewolucję.
Głosili Ewangelię, gromadzili ludzi, stworzyli Kościół. Nowa religia podbiła starożytny świat, zmieniając go już na zawsze. Co takiego mieli w sobie pierwsi chrześcijanie, że ludzie za nimi podążali, pragnąc stać się częścią ich wspólnoty? Co takiego mieli w sobie, że ich Kościół się rozwijał, a nasz doświadcza kryzysu? My mamy kościoły, uczelnie, media, wykształconych księży, pieniądze. Jesteśmy potężną organizacją. Mamy bardzo, bardzo dużo, a oni nic z tego nie mieli. Co sprawiło, że osiągnęli sukces?
Kilka ważnych informacji odnośnie naszej parafialnej trasy:
  1. Pobieramy na nasze telefony aplikacje maps.me (dotyczy telefonów z androidem): https://play.google.com/store/apps/details… .
  2. W aplikacji MAPS.ME po uruchomieniu pobieramy mapę województwa śląskiego. Podczas trasy nie będzie potrzebne korzystanie z danych pakietowych, tylko wystarczy włączona lokalizacja GPS.
  3. Ślad GPS, który włączamy aplikacją maps.me, jest to mapa, w której zaznaczone są stacje drogi Krzyżowej – dostępne do pobrania:
  4. W aplikacji EDK dostępne są rozważania tegorocznej drogi Krzyżowej: Sztuka budowania relacji.
  5. Rozważania DROGI KRZYŻOWEJ można czytać z telefonu lub wydrukować:
    1. Rozważania 2022 (oryginalny układ graficzny)
    2. Rozważania 2022 (zmieniony układ graficzny – zalecany do wydruku)
  6. W przypadku problemu z uruchomieniem jakiejkolwiek z tras proszę o wiadomość na e-mail: mariofer11@gmail.com.
Do zobaczenia w Wendelinie o 19:30 na Mszy!