JESTEM – przesłanie z Lednicy

Już od 22 lat na Lednickich Polach spotyka się młodzież z całej Polski, by wspólnie chwalić Pana nie tylko modlitwa na różańcu, czy przed krzyżem, lecz tańcem, śpiewem i wspólna zabawą. Pomysłodawcą corocznych spotkań był Ojciec Jan Góra. Na polach znajduje się Brama Trzeciego Tysiąclecia, która kształtem przypomina rybę, dom Jana Pawła II oraz grób Ojca Jana.

W tym roku w Lednicy po raz pierwszy zjawiła się grupa z Rudzicy. 2 czerwca, wcześnie rano dotarliśmy w okolice Gniezna i rozłożyliśmy się, by wypocząć po podróży. Oficjalne Rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych odbyło się o godz. 17:00. Hasłem przewodnim było słowo „Jestem”, które towarzyszyło nam przez cały dzień.

Jednym z symboli spotkania było Zwierciadło Prawdziwego Spotkania, na którym była wygrawerowana twarz Pana Jezusa, a na rewersie cytat: Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i ja cię miłuję. Dzięki lustrze można było zobaczyć siebie w oczach Pana.

Drugim symbolem była świeca, którą zapaliliśmy wieczorem i stworzyliśmy morze małych płomyków na znak naszej wiary i jedności. Najpiękniejszym znakiem miłości do bliźniego było obmycie nóg drugiemu człowiekowi. Ten jakże intymny gest jednych doprowadzał do łez, innych do śmiechu, jeszcze innych bardzo krępował. Jedno jest pewne: każdy wyniósł z tego jakąś naukę. W tym dniu na Pola Lednickie zawitał sam pan prezydent, który po wygłoszeniu przemowy tańczył i wielbił Boga razem z zgromadzonymi. O godz. 20:00 odbyła się Eucharystia sprawowana przez wszystkich księży obecnych na spotkaniu. O północy przeszliśmy przez bramę rybę, by z błogosławieństwem wyruszyć w drogę powrotną.

Wiktoria Trojok

Poniżej zamieszczam wideorelacje z naszego wyjazdu:

Zapraszamy za rok!!!

Dodaj komentarz