Kolędnicy Misyjni – Boże Narodzenie 2017

Mali parafianie,
pomagają dzieciom w Syrii i Libanie.

„Zaprowadź mnie prosto do Betlejem,
zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się”.

6 stycznia 2018 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego na drogach naszej parafii roznosiły się słowa kolęd i pastorałek. Członkowie grupy Dzieci Maryi wraz opiekunami wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Kolędowania Misyjnego.

Dzieci w pięciu grupach głosili radosne orędzie Bożego Narodzenia w kościele, a następnie w domach naszych parafian. Najpierw po Mszy Świętej o godzinie 8 w Iłownicy po otrzymaniu błogosławieństwa udali się do iłownickich mieszkańców. Natomiast na Mszy Świętej o godzinie 11 otrzymali błogosławieństwo dzieci z Rudzicy i w czterech grupach udali się do naszych domów. Poniżej filmik ze scenką, którą dzieci prezentowały w każdym domu. Materiał filmowy:

 

Odwiedzając domy naszej miejscowości dzieci zaniosły do nich radość Bożego Narodzenia. W każdym domu została zaprezentowana krótka scenka przypominająca nam o trudnej sytuacji najmłodszych, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Dzieci przy akompaniamencie instrumentów śpiewały kolędy, składały życzenia świąteczne i noworoczne oraz zbierały ofiary dla swoich rówieśników w Syrii i w Libanie. Pozostawiały także w każdym domu pamiątkę misyjnej kolędy. W tym roku były to dwie dłonie złączone kciukami. Dłonie, które można składać jak do modlitwy i rozkładać jak skrzydła gołębia – symbol pokoju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z otwartym sercem przyjęli w swoim domu kolędników misyjnych. Dziękujemy za okazaną życzliwość oraz ofiarność. Dziękujemy również dzieciom, które jako kolędnicy misyjni nauczyły się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności.

Bóg Zapłać!

Kilka zdjęć z akcji:

Dodaj komentarz