Miesiąc sierpień – pełen wydarzeń

Miesiąc sierpień w naszej parafii skłania nas ku Matce Bożej Wniebowziętej. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka zdjęć z krótkim opisem z tych wydarzeń: piesza pielgrzymka – wizyta i Słowo Boże ks. Antoniego – odpust na Wniebowzięcie – pożegnanie ks. Wojciecha.

Nasi parafianie w liczbie 19 osób wraz z ks. Wojciechem wybrali się pieszo z Czechowic na Jasną Górę, a jeden parafianin pojechał na rowerze.

8 sierpnia Słowo Boże wygłosił w ramach akcji MISIE NA MISJE ks. Antoni Wawrzeczko, który jest już w drodze na wyspę Reunion, krótkie pozdrowienie i podziękowanie:

Po krótkim urlopie w Polsce, ks. Antoni Wawrzeczko MSF jest już w Paryżu, we Francji. Teraz jeszcze czekają Go testy na Covid i w poniedziałek ma samolot na wyspę Réunion. Tą drogą dziękuje wszystkim za każdy gest życzliwości i okazaną pomoc. Szczególne podziękowania przekazuje księdzu proboszczowi Jackowi Wójcikowi i księdzu Wojtkowi – opiekunowi Koła Misyjnego w Rudzicy, parafianom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Misie na misje”. Bóg zapłać za tak ogromną hojność i każdy dar serca. Na cele misyjne udało się zebrać prawie 16 tys. zł i 500 euro💪🤗
A wy, drodzy Przyjaciele Misji otoczmy księdza Antoniego modlitwą, aby szczęśliwie mógł powrócić do swoich parafian i tam głosić Dobrą Nowinę 🙏🇵🇱🇫🇷

Żródło: Prowincjalny Referat Misyjny MSF

15 sierpnia przeżywaliśmy odpust ku czci Wniebowzięcia NMP, sumie odpustowej przewodniczył o. Leopold OFM. W tym dniu wygłosił do nas Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej, w którym zachęcił nas do patrzenia w niebo, aby przez swoje uczynki dążyć do świętości.

Tydzień później parafianie pożegnali ks. Wojciecha w czasie Mszy o 9:30. Od soboty 28.08. w naszej parafii praktykę duszpasterską rozpocznie diakon Józef Skurzok z Koniakowa. A ks. Wojciech rozpocznie swoją służbę w nowej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie.

red.