Msza Święta za Ojczyznę

99 lat odzyskania przez nasz kraj niepodległości został uczczony przez Ofiarę eucharystyczną o godzinie 8, a następnie krótkim występem wokalno- poetyckim dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II.

 

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.

(Ryszard Przymus, ,,Polska”).

         Już prawie sto lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Lecz nasza pamięć nigdy nie zaginie, bo My Polacy pamiętamy. Nasza mała Ojczyzna.

            Po Eucharystii odbył się krótki akt dotyczący tego Święta i wydarzeń z przed lat. Dzieci ukazały, że wiara, tradycja, patriotyzm nie jest im obca. Poprzez pokazanie scen z życia tych, którzy zginęli z rąk zaborców.

Następnie udaliśmy się pod pomnik poświęcony żołnierzom poległym z terenu naszej parafii. Delegacje złożyły kwiaty i zapalili świece.

Dodaj komentarz