Nabożeństwo Misyjne we wrześniu

10.09.2019 rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny w Kole Misyjnym. Swoją obecnością zaszczycili nas nasi rodacy ks. Antoni i ks. Ludwik, którzy na co dzień pracują na urlopie. Poniżej kilka zdjęć z tamtego wydarzenia. 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej z kazaniem na temat Papieskiej Intencji Misyjnej na miesiąc wrzesień. Ksiądz Wojciech podkreślił w tym krótkim słowie wartość troszczenia się o nasze podwórko. Obecnie – jak podkreślał kaznodzieja – nasz świat dosłownie tonie w śmieciach. Papieżowi Franciszkowi głęboko leży na sercu sprawa ekologii, z tego względu nawet wydał najważniejszy dokument papieski o najwyższej randze, a mianowicie encyklice Laudato si.

Po Mszy Świętej uklękliśmy przed Najświętszym Sakramentem, aby modlić się w intencji o która prosił papież Franciszek.

Drugą część rozpoczęliśmy od herbaty i ciastka, a następnie ks. Antoni i ks. Ludwik opowiedzieli o swojej pracy na terenie kolejno: niewielkiej wyspy na której pracuje ks. Antoni Réunion oraz ks. Ludwika pracującego na Madagaskarze.

Całość spotkania zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego w łączności z Kaplicą Cudownego Obrazu i otrzymaliśmy błogosławieństwo końcowe w języku malgaskim.

 

red. 

Dodaj komentarz