Nabożeństwo Misyjne – relacja

 

Nabożeństwo misyjne – 8.10.2018
16:30 Msza Święta z kazaniem ks. Włodzimierza Burzawy MSF – referenta ds. misji zagranicznych Misjonarzy św. Rodziny, do którego należą nasi  rodacy.
17:00 Różaniec
17:45 Spotkanie w salce przy kawie i ciastku z ks. Włodzimierzem – zapraszamy tych, którym sprawa Misji Kościoła nie jest obojętna.

Zaprasza Koło Misyjne

Poniżej relacja i zdjęcia ze spotkania. 

W dniu 8.10.2018 gościliśmy w naszej parafii referenta ds. misji ks. Włodzimierza Burzawę MSF, misjonarza św. Rodziny. Jak się okazało ks. Włodzimierz gościł już w naszej parafii podczas jubileuszu małżeństwa rodziców naszych rodaków ks. Ludwika i ks. Antoniego Wawrzeczko: państwa Józefa i Ireny. Wtedy pełnił zadanie Prowincjała.

Podczas Mszy Świętej, którą Gość ofiarował za Koło Misyjne naszej parafii. Ksiądz Referent wygłosił Słowo Boże nawiązując do ewangelii tego dnia o miłosiernym Samarytaninie. Mówił, że misjonarz jest takim Samarytaninem. Podczas kazania powiedział o swoim zaangażowaniu w misje. Kilka lat przebywał w Papui Nowej Gwinei, a potem jako prowincjał wizytował placówki swojego zgromadzenia. Miał okazje w ten sposób być na każdym kontynencie, w tym u naszych rodaków wyżej wspomnianych na Madagaskarze.

Po Mszy Świętej koło misyjne poprowadziło Różaniec w intencji misyjnego zapału, aby nigdy go nie brakowało nie tylko osobom życia konsekrowanego, ale nam  samym.

Po Nabożeństwie udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie czekało na nas coś słodkiego i druga część spotkania z naszym gościem. Ks. Włodzimierz opowiedział nam, jak jego oczami wygląda życie misyjne. Szczególnie wtedy, kiedy przebywał na terenie Papui Nowej Gwinei.

Po wszystkim ks. Referent dokonał wpisu do księgi Gości Rudzickiego Koła Misyjnego.

Pragniemy podziękować ks. Włodzimierzowi za obecność i ubogacenie nas swoim świadectwem i misyjnym zapałem.

red.

 

Dodaj komentarz