Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz…” Słowami tej pieśni rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy w dzisiejszą niedzielę Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca, byśmy usłyszane Słowo Boże przyjęli i wprowadzali w życie.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi O. Archanioł Borek, franciszkanin z Cieszyna, którego witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. W sobotę wieczorem oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka rekolekcyjna, Gorzkie Żale o godz. 15.00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w Rudzicy o 7.00 i 18.00, a w Iłownicy o godz. 16.30. Nauki stanowe – w niedzielę o 15.30 nauka stanowa dla mężczyzn, w poniedziałek po Mszy o 18.00 nauka stanowa dla kobiet, we wtorek po Mszy św. o 18.00 nauka stanowa dla młodzieży. Plan rekolekcji dla dzieci: w poniedziałek, wtorek i środę – w kościele w Rudzicy – o 8.15 Msza z nauką rekolekcyjną dla uczniów klas V – VIII, o 11.15 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla uczniów klas I – IV, w kościele w Iłownicy – o godz. 12.15 Msza z nauką rekolekcyjną dla uczniów ZSP w Iłownicy.

2. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej Parafii.

3. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Droga Krzyżowa: dla dzieci – w czwartki po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych w piątki o 17.00 w Rudzicy, w Iłownicy po Mszy św. o g. 17.00, Gorzkie Żale dziś o 15.00, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6.00. W piątek w kościele w Rudzicy o 19.30 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogli przybyć o innej porze.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Drogi Krzyżowej, a także ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Matki Bożej, a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W sobotę po Mszach św. dodatkowa ofiara na Dom Matki i Dziecka w Bielsku – Białej.

7. W zakrystii można wpłacać na prenumeratę „Gościa Niedzielnego” na II kwartał. Zachęcam, aby jak największe grono parafian prenumerowało, nade wszystko czytało prasę katolicką.

8. W piątek o sprzątanie kościoła w Iłownicy proszę mieszkańców Iłownicy od Domku Myśliwskiego do p. Kropka.

9. Dziękuję za złożone dziś ofiary, za sprzątanie kościoła w Iłownicy i za wszelką pomoc. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.