Rozpoczęcie roku formacyjnego

W pierwszą sobotę września członkowie dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych  Dzieci Maryi, Służby Liturgicznej i Oazy spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku formacyjnego w dobie trwającej pandemii koronawirusa. W tym czasie nie zabrakło modlitwy, jak i zabawy.

W minioną sobotę spotkaliśmy się w godzinie miłosierdzia o 15:00, aby miłosiernego Boga prosić o dobry i błogosławiony rok formacyjny grup dziecięco-młodzieżowych naszej parafii. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii, gdzie zgromadziliśmy się wokół ołtarza, aby być jak najbliżej Źródła, którym jest Jezus Chrystus. A który nas gromadzi w danych grupach parafialnych. W Słowie Bożym ksiądz Wojciech nawiązał do Ewangelii o kłosach, abyśmy w swojej codzienności wypełniali Boże Przykazania. Nawiązał do roku, jaki przeżywamy, roku poświęconego Eucharystii. Zachęcił, abyśmy jak najczęściej spotykali się przy ołtarzu na Mszy Szkolnej w czwartek, w każdą niedzielę roku, a nawet codziennie. Przywołał postać małej Teresy, św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Ona bardzo ceniła sobie każdą Eucharystię, która jest sakramentem dającym życie wieczne. Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Mateusz udzielił nam uroczystego błogosławieństwa wraz z indywidualnym, aby Duch Święty napełniaj nas darem mądrości do jeszcze większego poznawania Tajemnic Bożych.

Po Eucharystii udaliśmy się do ogrodu farskiego, gdzie czekało na nas ognisko i ciepłe kiełbaski. W trakcie pieczenia kiełbas część dzieci bawiło się, tańczyło, a była również taka część, która wybrała gry planszowe. Każdy mógł spędzić czas w gronie rówieśników bawiąc się, goniąc za piłką. Około godziny 19:30 zakończyliśmy spotkanie wspólnym śpiewem Apelu Jasnogórskiego i zawierzeniem się Matce Bożej na ten rok.

Po spotkaniu Ci najwytrwalsi udali się na Orlik, gdzie duża część wybrała Piłkę Nożną, a pozostali spędzili czas przy śpiewie piosenek biesiadnych i religijnych z akompaniamentem akordeonu. Dzieciom i młodzieży życzymy wytrwałości w nowym roku formacyjnym. Niech Chrystus, którego przez swoje świadectwo głoszą drugiemu człowiekowi działa przez ich ręce i usta wielkie rzeczy.

ks. Wojciech Grzegorzek