Kolędnicy Misyjni 2020

W Uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicę naszej parafii wyruszyli kolędnicy misyjni już po raz trzeci. W tym roku mali parafianie poprzez swoje zaangażowanie pomogli swoim rówieśnikom z Amazonii. Mali parafianie nieśli radość Bożego Narodzenia w naszych Kościołach.

Czytaj dalej

Chór ATH z Bielska

W Niedzielę Chrztu Pańskiego w naszej parafii gościł chór Akademii Techniczno- Humanistycznej z Bielska Białej pod dyrekcją p. Jana Borowskiego. Poniżej wideorelacja z tego wydarzenia.

Dożynki Parafialne 2019

W dniu dzisiejszym odbyły się dożynki parafialne trzech sołectw Rudzicy, Iłownicy i Landeka. Tradycyjnie uroczyste obchody rozpoczęliśmy od Eucharystii Dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godzinie 15:00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.

Czytaj dalej

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W tegorocznej pieszej pielgrzymce pielgrzymowało 23 parafian i kilku pątników z Międzyrzecza i Jasienicy. Do naszego grona dołączyli również pątnicy z parafii pw. św. Mikołaja w Pierśccu. Wyruszyliśmy z samego rana po Mszy Świętej w parafii pw. NMP Królowej Polski w Czechowicach Dziedzicach.  Czytaj dalej