Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji i parafii.

2. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i za złożone ofiary. Także w imieniu ministrantów dziękuję za złożone ofiary i wierzę, że najlepszym ich podziękowaniem będzie dalsza gorliwa, sumienna i pobożna służba przy ołtarzu.

Dodatkowa kolęda, dla tych którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, będzie w sobotę 25 stycznia od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii.

3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie w salce Kręgu Biblijnego.

5. W tym tygodniu będą zapisywane intencje Mszalne na lutywe wtorek po Mszy św. wieczornej na Msze jubileuszowe, a w środę od 16.30. – za zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę Różaniec poprowadzi 5. Róża św. Jana Sarkandra p. Heleny Konior.

7. W piątek o sprzątanie kościoła w Iłownicy proszę mieszkańców Iłownicy ul. Szkolna od p. Grelowski do p. Sojka.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30.07 – 07.08. W programie pielgrzymki znajduje się przede wszystkim udział w Festiwalu Młodzieży ( i nie tylko) w samym Medjugorie, a także zwiedzanie PN Krka, Dubrownika, Gradaca, Splitu, rejs statkiem, na wyspę Hvar, plażowanie. Uroczystości w Medjugorie obejmują wejście na Kriżevac, Drogę Krzyżową, udział w wieczornych nabożeństwach i adoracjach. Sam festiwal gromadzi co roku prawie 100 tys. nie tylko młodych ludzi. Koszt pielgrzymko to 670 zł i 340 euro. Zapisy w zakrystii do końca stycznia, zaliczka przy zapisie – 200 zł.

9. W przyszłą niedzielę członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku – Białej będą kwestować po każdej Mszy św. przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która wydaje codziennie kilkaset gorących posiłków wraz z chlebem przez 6 dni w tygodniu dla ludzi bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych.

10. Dziękuję za złożone dziś ofiary, za sprzątanie kościoła w Iłownicy i za wszelką pomoc. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.