Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

W dzisiejszą niedzielę przeżywa­my Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Świętujemy dziś uroczyste rozpoczęcie publicznego życia Jezusa. Wszystkie znaki wyjątkowe: rozwarte niebo i Duch Święty zstępujący na Chrystusa oraz głos Ojca z wysokości nieba. Niech te znaki umocnią naszą wiarę w Chrystusa – Sługę, w którym Ojciec ma upodobanie.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. Dziękuję dzieciom, które przed tygodniem włączyły się w akcję kolędników misyjnych, dziękuję parafianom, którzy ich przyjęli, a także za ofiary złożone na rzecz dzieci w Rwandzie i Burundi.

3. We wtorek po Mszy Świętej nabożeństwo misyjne i spotkanie Koła Misyjnego w salce.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. W piątek, III miesiąca, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszach św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej pod dyrekcją p. Jana Borowskiego. Po koncercie naszą ofiarą wesprzyjmy działalność chóru.

7. W poniedziałek, od 14.00 kolęda Zalesie III – ul. Międzyrzecka, Bronowska, Zakole – od p. Kocman do p. Szczerbowski.

Dodatkowa kolęda, dla tych którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, w przyszłą sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii.

Możliwość zapisu przez maila parafialnego: kontakt@parafiarudzica.org.pl w treści wpisując: imię i nazwisko, adres, rejon kolędowy.

8. W przyszłą niedzielę Różaniec poprowadzi 17 Róża św. Wendelina p. Anieli Motyka.

9. W piątek o sprzątanie kościoła w Iłownicy proszę mieszkańców Iłownicy ul. Szkolna II.

10. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na cele charytatywne diecezji.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne, za sprzątanie kościoła w Iłownicy i za wszelką pomoc. Wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy serdecznie zapraszają na Jasełka oraz wspólne kolędowanie w środę 16.01.2019r. O godzinie 18.00 na sali gimnastycznej szkoły w Iłownicy.

Dochód z Jasełek zostanie przekazany na hospicjum im. świętego Jana Pawła II w Bielsku – Białej w ramach akcji „Pola Nadziei”.