Aktualności - parafia Rudzica

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
sobota 6:30,18:00

Aktualności

27 maja 2023 Diakon Kamil Sekuła, pochodzący z Laneka, przyjął święcenia prezbiteratu w Zgromadzeniu Księży Zmartwychwstańców, z rąk ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa. Mszę prymicyjną w kościele w Rudzicy ks. Kamil odprawi 11 czerwca o godz. 11.00

28 maja - ks. Jan Gustyn, były proboszcz naszej parafii, odprawił Mszę św z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich. Księdzu Jubilatowi życzymy wielu łask Bożych.
8 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała.

Po Mszy św. o 8.30 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Landeka, strażaków, młodzież i mieszkańców Iłownicy, na procesję zapraszamy dzieci I i Wczesno – komunijne i do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę i wszystkich parafian. Pamiętajmy także o dekoracji domów wzdłuż trasy procesji. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą w Rudzicy o godz. 6.30, 8.30 – po niej procesja, po procesji o godz. 10.30 i o 16.30, a w Iłownicy o 18.00. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie w środę o 16.00. W środę od 17.00 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała.
Zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem w naszym kościele w piątek 9 czerwca po Mszy św. wieczornej.
Raymond Nader to libański katolik, maronita, założyciel i Przewodniczący Rodziny Świętego Szarbela, członek Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce oraz dyrektor chrześcijańskiej telewizji Télé Lumière – Noursat, od 1994 roku nosi na ramieniu odcisk dłoni św. Szarbela.
Każdy, kto chciałby dołożyć cegiełkę do pokrycia kosztów przyjazdu i pobytu Raymonda Nadera w Polsce, będzie mógł to zrobić po spotkaniu. Szczegóły na stronie parafialnej w zakładce Rodzina św. Szarbela.

11 czerwca - ks. Kamil Sekuła o godz. 11.00 odprawi Mszę św. prymicyjną w kościele w Rudzicy; po Mszy św. udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. W tym dniu przełożony Księży Zmartwychwstańców na wszystkich Mszach św. wygłosi do nas Słowo Boże.